BOSKIE BUENOS CZYLI MAJOWE TANGO
gościnny spektakl muzyczny

* WSZYSTKIE * Zadzwoń

Zapraszamy na spektakl muzyczno – taneczny “Boskie Buenos, albo Majowe Tango”.
W czasach, gdy o podróżach można tylko marzyć, a wizyta w Buenos Aires wydaje się tak nierealna jak lot w kosmos, zaprosiliśmy cząstkę Buenos do Zabrza.
W wykonaniu argentyńskich muzyków i tancerzy oraz najlepszych polskich tancerzy posmakujemy tanga – tego najbardziej klasycznego, śpiewanego i tańczonego na ulicach Argentyny, jak i polskich tang w wykonaniu argentyńskiej orkiestry. Czy tango to naprawdę kłótnia kochanków ? A może tęsknota za miłością, zostawiona ojczyzną przepojona nostalgią i delikatnością ?
Mitów wokół tanga narosło wiele. Jedno jest pewne – będzie wzruszająco i pięknie.
Serdecznie zapraszamy na koncert połączony z pokazami tanga!

Występują :
Argentyńska tango orkiestra La SanLuisTango działająca od 2008 roku. Zespół, w formie sextetu,  tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie, laureaci wielu międzynarodowych nagród. W repertuarze, oprócz klasycznych tang autorów takich jak: Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astor Piazzolla i Osvaldo Pugliese, Héctor Varella,  mają również polskie tanga.  Ich występy przyjmowane są zawsze bardzo gorąco.

Skład zespołu:
Luciano Torres Duvall – bandoneon
José Duvall – gitara
Juan Sebastian Vasallo – Piano
Lina Carvajal – Flauta – Flet poprzeczny
Nahuel Ignacio – gitara basowa
Javier Duvall – śpiew

Mistrzowie tanga:
Sara Grdan  & Ivan Terrazas (Chorwacja / Argentyna)

Po spędzeniu wielu lat w Argentynie i Stanach Zjednoczonych, Ivan i Sara mieszkają w Europie i są członkami prestiżowego ‘Tangueros del Sur’ kierowanego przez Natalia Hills. Występowali w ‘Tangox2’ i ‘Miguel Zotto in Concert’ pod dyrekcją Miguel Angel Zotto, ‘Obsesion Tango’ pod dyrekcją Tamara Bisceglia, oraz ‘Compania Roberto Herrera’ pod dyrekcją Roberto Herrera. Poza działalnością teatralną Sara i Ivan występują i prowadzą mistrzowskie warsztaty na najbardziej cenionych festiwalach i maratonach takich jak: Belgrade Tango Encuentro, Sultans Tango Festival w Istambule, Perugia Tango Festival, oraz Puerto Rico International Tango Festival. Dwukrotnie odwiedzili również Polskę prezentując swój kunszt podczas May Tango Festival

Magdalena Myszka & Dawid Samaniego (Polska / Argentyna)

Magdalena Myszka tancerka tanga młodego pokolenia. W 2009 roku rozpoczęła przygodę z tangiem argentyńskim. Od tego momentu doskonali swoje umiejętności, szkoląc się u najlepszych maestros z całego świata, ucząc innych oraz biorąc udział w wielu międzynarodowych wydarzeniach tangowych. Największy wpływ na jej taniec mieli światowej rangi maestros: Javier Rodriguez, Moira Castellano, Sebastian Achaval i Roxana Suarez, Juan Martin Carrara i Stefania Colina oraz wielu innych.  Współpracowała także z tancerzami takimi jak: Ney Melo, Szymon Nowak, Michael Sacher, Viacheslav Ivanov, Sven Elze podczas lokalnych i międzynarodowych imprez.

David Samaniego – Finalista Mistrzostw Świata w Tangu 2019, występuje w teatrach tanga na całym świecie. Tancerz, choreograf i nauczyciel. Pochodzi z Buenos Aires (Argentyna). Występował na najlepszych milongach stolicy, uczestniczył  w Buenos Aires World Cup i Tango Festival oraz współpracował z różnymi mistrzami, takimi jak Hugo Mastrolorenzo, z Mario Moralesem w The Streets of The Show Tango oraz innymi. Obecnie przebywa i pracuje w Barcelonie.

Patrycja Cisowska – Grzybek & Jakub Grzybek

Tancerze Tanga Argentyńskiego młodego pokolenia i najbardziej utytułowana para w Polsce.

Mistrzostwie oraz II V-ce Mistrzowie Europy w Tango Escenario, finaliści Mistrzostw Europy w Tango Salon (Preeliminares Mundial del Tango Buenos Aires- Londyn, 2014, 2019). Dyplomowani Instruktorzy Tańca.

Choreografowie tanga w ‘Dancing with the Stars- Taniec z Gwiazdami’ a także największego w Polsce spektaklu tanga-‘Tango Piazzolla’ w Teatrze Rampa w Warszawie.

Co roku odwiedzają Buenos Aires by na zaproszenie tamtejszych organizatorów tańczyć pokazy na najbardziej kultowych milongach stolicy tanga- takich jak legendarny Salon Canning, El Beso, Salon La Nacional, Villa Malcolm, La Baldosa czy nowoczesne Milonga a La Parrilla i Maldita Milonga.

Zakup / zamówienie biletów:

Cena 60 zł

Występują