XVIII FDW LOVE AND INFORMATION


Caryl Churchill
Offowy Teatr Nieoetykietkowani w Zabrzu

* WSZYSTKIE * Kup bilet

Dramat / spektakl pozakonkursowy
Czas trwania: 60 minut
Miejsce: Scena kameralna w Parku Hutniczym
Offowy Teatr Nieoetykietkowani w Zabrzu
– – – – – –

Czy zauważyliście tę ogromną ilość informacji, docierającą do nas każdego dnia? Zastanawialiście się kiedyś, ile z nich jest tak naprawdę istotnych? Bez ilu nie moglibyście normalnie funkcjonować? Na jak długo zostają one w naszej pamięci?
Spektakl o tym samym tytule, wyreżyserowany przez Małgorzatę i Kamila Baryła w pewien sposób na nie odpowiada, ale przede wszystkim skłania (albo nawet zmusza) do refleksji.

autor: Caryl Churchill
reżyseria: Małgorzata Baryła, Kamil Baryła,
ruch sceniczny: K. Baryła, M. Samiec
scenografia: K. Poeche

występują: Aleksandra Kądziołka, Piotr Pilch, Martyna Samiec, Mateusz Greń, Katarzyna Mamczura, Max Piotrowski, Sandra Zowada, Marta Zamora, Adam Wojciechowski, Rafał Dubel, Agnieszka Warzycha, Anna Braun.

Bo czy nie warto czasem na chwilę się zatrzymać? Przerwać ten codzienny bieg i pomyśleć czy w nieustannym pośpiechu, w świecie przepełnionym danymi, liczbami i statystykami jest miejsce na tytułową miłość?
A jeśli nawet nie na samą miłość, to po prostu na uczucia? Czy potrafimy autentycznie i wrażliwie reagować na rzeczywistość? Czy jest nam przykro, bo w głębi duszy odczuwamy ten smutek, czy może tylko dlatego, że wydaje nam się, że powinno być nam przykro?
Samo stawianie tych pytań świadczy o tym, mówiąc kolokwialnie, że nie jest z nami aż tak źle. Być może po prostu potrzebna jest machina, która działałaby na zasadzie sita, przesiewając sprawy ważne od tych nieistotnych. Machina ta pozwoliłaby nam wreszcie zrozumieć proces, w którym mimowolnie uczestniczymy

Katarzyna Mamczura

Festiwal 2018

Kup bilet