DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH / 17 września PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK

Dni Otwarte Funduszy Europejskich wpisały się już na stałe w kalendarz wydarzeń, w których licznie i chętnie uczestniczą mieszkańcy województwa śląskiego oraz turyści odwiedzający nasz region. W tym roku warto zarezerwować sobie weekend 17-19 września i odwiedzić cztery miasta – gospodarzy tegorocznych DOFE. To Żory, Tychy, Zabrze i Pszczyna.

Zabrzański teatr to jedno z tych miejsc, które wspaniale rozkwitło dzięki funduszom unijnym. Realizowany w latach 2017-2021 projekt umożliwił rozbudowę i remont zabytkowego budynku. Udostępniono nowe pomieszczenia, zwiększono liczbę miejsc na widowni głównej sceny. Powstała też Mała Scena, przeznaczona do małych form teatralnych.

Weekend z funduszami europejskimi na Śląsku zacznie się właśnie w tym niezwykłym miejscu, już w piątek – 17 września w Zabrzu. O 17:00 zespół Teatru Zabrze zabierze nas w podróż do dzieciństwa podczas spektaklu „Plastusiowy pamiętnik”. Najbardziej surowi recenzenci – dzieci – uznały to przedstawienie za najlepszy spektakl podczas festiwalu w Krakowie. Wzruszą się także i rodzice. Czy wiecie, że w tym roku uwielbiany przez kolejne pokolenia Plastuś obchodzi okrągłe… 90. urodziny?!

Zapraszamy dzieci z rodzicami do wspólnej zabawy. Zarejestruj się i bądź z nami. Rejestracja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *