KONTAKT 2019 W MOHYLEWIE / BIAŁORUŚ

23 marca wyjeżdżamy ze spektaklem Antoniego Czechowa – WIŚNIOWY SAD w reż. Davida Mgebrishvili do Mohylewa na Białorusi na XIV Międzynarodowe Forum Teatrów “M.@art. Kontakt”

Od 21 marca do 27 marca 2019 r .  w Mohylewie na Białorusi odbędzie się XIV Międzynarodowe Forum Teatrów “M. @ rt. Kontakt”, które stało się dobrą tradycją i bardzo medialnym wydarzeniem, jest wysoko cenione przez społeczność teatralną, krytyków oraz publiczność. 

Festiwal odbywa się od 2006 roku, a przez 13 lat jego działalności stał się jednym z najważniejszych i oczekiwanych wydarzeń kulturalnych nie tylko w Mohylewie, ale także w przestrzeni teatralnej Białorusi.

Geografia forum jest szeroka. Przez wszystkie lata festiwalu ponad 200 przedstawień zostało pokazanych przez teatry z 21 krajów. Spektakle obejrzało ponad 40 tysięcy widzów, którzy spotkali się z pięknymi przykładami klasycznego i współczesnego dramatu autorów krajowych i zagranicznych, sztuką utalentowanych reżyserów, aktorów i scenografów.

W ramach głównego programu forum, w 2019 r. Planowane jest pokazanie 23 przedstawień 23 teatrów i niezależnych projektów teatralnych z 10 krajów świata (Białoruś, Rosja, Gruzja, Łotwa, Armenia, Ukraina, Izrael, Naddniestrze, Polska, Litwa). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *