MAŁY KSIĄŻĘ PO 29 LATACH ZNÓW W ZABRZU!

„Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają”. Wybierzesz się z nami w sentymentalną podróż?

Stworzona przez Antoine de Saint-Exupéry’ego opowieść „Mały Książę” z 1943 roku podbiła serca czytelników na całym świecie.

To baśń filozoficzna o chłopcu, który zamieszkiwał planetę niewiele większą od samego siebie. Jej urokowi ulega każdy, niezależnie od wieku i doświadczeń życiowych. Nie starzeje się, chociaż jej wiernym czytelnikom wciąż przybywa lat. To jedyna w swoim rodzaju historia o odpowiedzialności za drugą istotę, stwarzaniu i pielęgnowaniu więzi, a także o obowiązkach wynikających z „oswojenia” drugiego człowieka.

Zabrzańską realizację reżyseruje Cezary Domagała, który już po raz kolejny podjął się próby zmierzenia z kultowym tekstem. Przedstawienie będzie typowym spektaklem familijnym. Obok wspaniałych aktorów, w roli Małego Księcia wystąpią chłopcy wyłonieni z castingu. Malownicza scenografia i kostiumy Natalii Kołodziej przeniosą nas w baśniową rzeczywistość. Dopełnieniem wyimaginowanego świata będą piosenki autorstwa Cezarego Domagały i Tomasza Bajerskiego.

Premiera już 17.02.2024 roku o godz. 18:00

Kolejne terminy:
18. 02. 2024 r. godz. 17:00
20. 02. 2024 r. godz. 9:00
21. 02. 2024 r. godz. 9:00
22. 02. 2024 r. godz. 9:00 i 11:30

Warto wrócić w magiczną krainę dzieciństwa i zobaczyć świat na nowo wrażliwymi oczami dziecka.

Serdecznie zapraszamy.

Cezary Domagała – reżyseria
Tomasz Bajerski – kompozytor
Marta Domagała-Witkowska – choreograf
Natalia Kołodziej -scenografia , kostiumy

Obsada: Anna Konieczna, Joanna Pawińska-Romaniak, Renata Spinek, Marian Wiśniewski, Andrzej Kroczyński, Grzegorz Cinkowski, Robert Lubawy, Maciej Kaczor oraz Stanisław, Artur i Jan.

Tekst: Katarzyna Gatner
Foto: Paweł Janicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *