MŁODZI WIDZOWIE PO INWAZJI – refleksje

Wczoraj – na drugiej próbie generalnej INWAZJI JASZCZURÓW / KAREL ČAPEK / ŁUKASZ ZALESKI mieliśmy okazję gościć młodzież Beaty Piesik z Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu

Przedstawiamy kilka refleksji po obejrzanym spektaklu i dyskusji z reżyserem – Łukaszem Zaleskim‼

🔝 “Czwartkowy wieczór w teatrze, nieobowiązkowe spotkanie, tylko dla tych, którzy zechcą, a zechciało aż 30 osób. Spotkanie nauczycieli i uczniów w zupełnie innej odsłonie. Można? Można! A wszystko dzięki uprzejmości reżysera i Teatru Nowego. Jakie refleksje, spostrzeżenia, wymieniane na szybko wrażenia po „Inwazji Jaszczurów”?

☑Podczas przestawienia czułem niepewność wobec tego, co się stanie i jednocześnie ciekawość, jak to się skończy. Sztuka do przemyślenia, każdy mógł ją odebrać na inny sposób.

☑Spektakl czarujący, pełen ekspresji, podobały mi się energiczne sceny, jak i cała scenografia. Kostiumy również idealnie dobrane.

☑Niekonwencjonalny spektakl, zadziwiający, bardzo mi się podobał, a gra aktorska godna podziwu, bo tekst trudny. Najbardziej urzekł mnie utrzymywany stale kontakt wzrokowy z widzem, do tego kostiumy zaprojektowane w punkt. Spektakl dopracowany, bo wszystko było tak, jak powinno być .

☑Niezwykły efekt daje zabawa światło-cieniem, która uzupełniona jest bogatą scenografią i efektami dźwiękowymi. Adaptacja powieści porusza uniwersalne tematy, które nawet teraz po stu latach są aktualne, przez co nawet najmłodszy widz jest w stanie zrozumieć sztukę i oddać się jej w całości.

☑W spektaklu były momenty żywiołowe i senne, a taki kontrast bardzo fajnie wpłynął na ogólne odczucia. Nie minie chwila, a wchodzimy w wykreowany świat. Świetne wykonanie, warte polecenia.

☑Atmosfera, niecodzienna scenografia, oprawa muzyczna, charakteryzacje, jak i sam zamysł – majstersztyk. Niewerbalna interakcja i kontakt aktorów z publicznością zrobiły niesamowitą robotę.

☑Byliśmy pierwszymi widzami, zobaczyliśmy z przyjemnością i z pełną uwaga, bo dużo się działo, zmuszało do refleksji, a przede wszystkim nie zostawiło nas obojętnymi. Czekamy teraz na opinie i wrażenia pozostałych widzów. Zostaje tylko jedno, musicie wybrać się na spektakl!

☑Mocno anty-kapitalistyczna sztuka, atakująca zanik moralnosci w spoleczenstwie poprzez szerokie uzycie sarkazmu i pastiszu w czeskim wydaniu. Balansuje na granicy powagi i lekkosci, zmierza do odnalezienia duszy w człowieku.”

DZIĘKUJEMY‼

fot. Paweł JaNic Janicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *