Właśnie dotarła do nas wspaniała wiadomość!!! NAGRODA STEFANII WILCZYŃSKIEJ

Właśnie dotarła do nas wspaniała wiadomość!!!
Spektakl „Morze ciche” w reżyserii Łukasza Zaleskiego otrzymał Nagrodę Stefanii Wilczyńskiej na tegorocznym 24. Międzynarodowym Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ!
Nagroda przyznana została za „stworzenie oryginalnego języka artystycznego dla opowiedzenia o potrzebie empatii i o odwadze, dzięki którym możliwe staje się pokonywanie barier”.
Łukasz Zaleski – reżyser: “Morze ciche” robiliśmy w Zabrzu już dwa lata temu. Spektakl powstawał z potrzeby włączania do teatralnego świata osób, które często są z niego wyłączone. To skromne w środkach przestawienie. Graliśmy go w teatrze, ale przede wszystkim w szkołach. Czasem tłukąc się pół nocy busem, żeby rano być gotowym na spotkanie z dzieciakami w ich sali gimnastycznej, czasem setki kilometrów od miejsca, gdzie my mieszkamy. Nigdy nie pomyślałbym, że będzie pokazywany na jakimkolwiek festiwalu. To nie fałszywa skromność, ani brak wiary w to, co robię. Po prostu myślałem, robiąc go, o czymś zupełnie innym.
“Dziś dostaliśmy kolejną nagrodę – ważną nagrodę na ważnym i festiwalu. Siedziałem sobie przez tych ostatnich kilka korczakowych dni w domu i oglądałem kolejne steamingi kolejnych spektakli. I wiecie co? Największym zaszczytem było znalezienie się w takim towarzystwie. Największą radością, że teatr dla dzieci i młodzieży ma się w Polsce świetnie i w gronie reżyserów, którzy chcą robić dla młodej widowni jest coraz więcej fantastycznych twórców. Dziękuję Wam za to.”
Twórcom i aktorkom, gorąco gratulujemy !!! Mamy nadzieję, że już niedługo zaprezentujemy naszej wytęsknionej publiczności „Morze ciche” na scenie Teatru Nowego w Zabrzu.
cały werdykt do wysłuchania: https://www.facebook.com/teatrzabrze/posts/4754295214643970

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *